Hakkımızda

 

Planlama

 

Bir projeyi tamamlamak 500 saat sürüyorsa , vaktimizin çoğunu dizayn ve planlama ile geçirmekteyiz. Sonunda elde ettiğimiz her ürün farklı disiplinlerin ortak bir sonucu olarak doğmaktadır. Tasarım sürecine ve planlamaya gösterdiğimiz ilgi son ürün olan akıllı mobilyalara ulaşmamızdaki en büyük sırrımız.

 

Ahşap İşçiliği

Kağan, 12 yaşında kendi elleriyle yaptığı tahta oyuncak arabaları ve tekneleriyle oynardı. 16 yaşına geldiğinde temel elektronik ve kodlama öğrenip tahta oyuncaklarına uzaktan kumanda eklemeyi başarmıştı. Internet on Furniture fikri 2015 yılında başladı ve bir çocukluk hayalinden başlayarak tam donanımlı bir atölyeye dönüştü. Bugün, ahşap atölyemiz bünyesinde birbirinden yetenekli iç mimarlar , marangozlar, makine mühendisleri, elektronik mühendisleri ve yazılım mühendisleri bulunmaktadır. Web sitemizde gördüğünüz her proje atölyemizde başlayıp , atölyemizde sonlamaktadır.

 

Mekanik

Tamamladığımız neredeyse her özel mobilyaya hareket kabiliyeti eklediğimizde beri , mekanik bizi bütünleştiren parçalarımızdan biri olmuştur. Yapısal model üzerinde basit kablo , motorlar ve dinamiklerimizi oluşturduktan sonra sistemin efektif çalıştığına dair çalışmalar bir birini izlemektedir daha sonra oluşturulan bu model makine mühendisimiz tarafından detaylı olarak optimize edilmektedir. Daha sonra mekanizmayı test etmek için yerine yani özel yapım mobilyanın içine yerleştiriyoruz - bu süreç ne kadar sabır istese de yaptığımız işin en tatmin edici aşamalarından birini yaratmaktadır.

 

Elektronik & Kodlama

Özel yapım mobilyalardaki hareket ve ışıklandırma fonksiyonlarını kontrol edebilmek için , marangoz atölyemizden çıkmamız gerekti , ilk zamanlarda bebek adımlarıyla basit Ardunio elementleri ve kartları ile tasarladığımı fonksiyonları mobilyalara adapte etmeyi denedik. Daha sonra Can Göktaş ve Göktuğ Göktaş’ın ekibimize katılmasıyla bakış açımız bütünüyle değişti. Basit elektronik fonksiyonları ve kodlamadan ileri düzey IOT (Nesnelerin interneti) dizaynlarına geçişimizi gerçekleştirdik. Artık , kendi elektronik kartlarımız tasarlayabilmekte ve bu kartlar aracılığı ile akıllı mobilyalarımızı kontrol edebilmek için IOS ve Android telefonlardaki Store’lar üzerinden 'Internet on Furniture' mobil uygulamasını edinerek kontrol edebilmekteyiz.

 

Nereye Gidiyoruz

Deneyimlemenin ve geliştirmenin bir sınırı olduğunu düşünmüyoruz - daha fazla test ediyoruz. Ahşap ve ahşap işçiliğine olan tükenmeyen bir sevgi ve sıcaklık hissediyoruz. Mekanik olarak esnek ve geliştirilebilir bilgi ve birikime ulaşmış ve bu birikimi hali hazırda özel yapım akıllı mobilyalarımızla birleştirmiş bulunmaktayız. Basit kodlama ve elektronik dizaynla başlayan bu serüven üst düzey seviyeye ulaşmış bulunmakta. Son ürün olarak bütün bu deneyimimizi özel yapım mobilyalara ve mobilyanın akıllı telefonlar ile kontrol edilebilmesini gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Akıllı telefon uygulamalarıyla evinizi bütünleştirecek bir sistemin temelini tamamlamış ve çok yakında sizlerle buluşturmak için geliştirmelerimiz devam etmekte. Çok yakın zamanda yapay zeka destekli kontrol edilebilir akıllı evler ve ortamları sizlerle buluşturmak istiyoruz.

Akıllı Evler

Çok Yakında .. Yeni teknolojiler geliştirilmeye devam edilmektedir.